Mehmet Makas

Erzincan Valisi

Sunuş

Erzincan Valiliği olarak, halkımızın her bireyine eşit koşullar yaratabilmek, cinsiyet ayrımı yapmaksızın evrensel düşünce zenginliğini yakalayabilmek en büyük hedeflerimizdendir. Hizmet sunduğumuz bütün vatandaşların, toplumdaki cinsiyet tabuları konusunda bilgilendirilmesi ve bu durumun toplum bazında onarılması yönünde çalışmak da bizim öncelikli amaçlarımızdandır. Bu nedenle Erzincan Valiliği olarak birçok çalışmamız bulunmaktadır.

Kadınların toplumda yaşadıkları cinsiyet eşitsizliklerine yenik düşmeden çalışma hayatına katılabilmeleri adına, girişimci kadınları bir araya getiren, emekleri ile istihdama katkıda bulunabilecekleri bir yapı oluşturmaya çalışıyoruz.

Toplumda sosyal problemlere yönelik farkındalığı en iyi yansıtabilecek alan her zaman toplumun en önemli yapıtaşlarından biri olan sanat olmuştur. Bu doğrultuda Valiliğimiz iş birliğinde, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi desteği ile Atatürk Üniversitesi Öğretim Üyeleri Doç. Dr. Evren Kavukcu, Doç. Dr. Ayça Alper Akçay ve Dr. Öğretim Üyesi Hatice Doğan küratörlüğünde, Türkiye’nin önemli sanatçılarını bir araya getiren “KADIN” sergimizi online erişime açıyoruz. Sergide çok değerli Türk çağdaş sanatçıların kadın kavramına ilişkin, kendi bakış açılarından yorumladıkları eserleri ve kavramsal metinleri birlikte yer alıyor.

Serginin umulduğu üzere toplumdaki cinsiyet eşitsizliklerine karşı farkındalık yaratması ve bu eşitsizliklerin onarılmasına yönelik bir adım olması dileği ile Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi ve Atatürk Üniversitesi Rektörlüğüne, katılım sağlayan bütün sanatçılarımıza ve serginin gerçekleştirilmesinde emeği geçen çalışma ekibimize teşekkürlerimi iletiyorum.

%d blogcu bunu beğendi: