– Sergi Güncesi –

 

Hacer TOK, 26 Aralık 2020 Saat 15:04

Covid-19 la birlikte sadece dünya değil milyonlarca insanın iç dünyası da değişti. Sergiye katılan tüm sanatçılara “Yeni Dünyalarını” bizlerle paylaştıkları için teşekkür etmek isterim.

******

Müberra Altıntaş, 24 Aralık 2020 Saat 12:04

“Yeni bir dünyaya başlıyordum. Yepyeni şiirler isterdim. Yeni romanlar okumalı, yeni resimler seyretmeli, yazmak için yeniden bir başka Türkçe öğrenmeliydim. Yeni hisleri, yeni düşünceleri, yeni kitapları arayıp bulmalıydım.” – Sait Faik Abasıyanık Bu güzel sergide başarılı eserler çıkarmış siz değerli öğretici hocalarımız sayesinde yeni dünyamıza büyük anlamlar katmış olup, sizlerin yolundan ilerlemek bizler için çok onur verici bir duygudur. Ellerinize ve yüreğinize sağlık. EBYÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü 1. Sınıf öğrencisi Müberra Altıntaş

******

Gülsüm Kırmızıtepe, 22 Aralık 2020 Saat 13:18

Başta tüm emeği geçen hocalarımız ve arkadaşlarımızın ellerine sağlık gerçekten çok güzel bir sergi olmuş ve daha böyle nice sergilere insallah basarilarinizin devamını dilerim😊

******

Zeynep Koç, 21 Aralık 2020 Saat 12:07

Çok değerli Evren Kavukçu Hocamın küratörlüğünde gerçekleşen bu sergide emeği olan herkese teşekkürlerimi sunarım.. Ellerine ve yüreklerine sağlık.. Tuba Öztopcu’nun eserini anlatmak için Orhan Veli şiirini kullanması çok hoşuma gitti.. Güzel ve metafizik bağlantıları zorlayan eserler her biri.. Seyircisine güzel bir sunu oluşturmuş.. Kutlarım..

******

Sümeyye Çavdar, 20 Aralık 2020 Saat 14:22

Başta çok değerli Evren Kavukçu hocamın ve diğer sanatçıların emeğine ve yüreğine sağlık.. Sergideki eserlerin, seyircisiyle bağını kurduğu alanda totolojiye dönüşmesi, bir çevrim tamamlaması olarak, ben-sen ilişkisinin doğru kurulduğunu hissettiriyor. Yüksek hissiyatın giderek yok olduğu, hayata dönüşün anlamsızlaştığı şu zamanlarda, tüm sanatseverlerin allah seyrini kalbul etsin.. bol şans..

******

Alpaslan Akpınar, 19 Aralık 2020 Saat 21:19

Değerli Hocam Doç Evren Kavukcu’nun küratörlüğünü üstlendiği “Yeni Dünyaya…” sergisine katılmamı istemesinden dolayı onur duydum. Çok güzel ve örnek bir sergi olduğuna inanıyorum. Sergiye katılan hocalarıma, arkadaşlarıma ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.

******

Önder Yıldırım, 19 Aralık 2020 Saat 02:36

İçinde bulunduğumuz süreçte uzaktan yapabildiğimiz her şeyin bu kadar güzel ve anlamlı hale getirilmesi mutluluk verici. emeği geçen herkese teşekkür ederim. Tebrikler…

******

Muzaffar Taşyürek, 19 Aralık 2020 Saat 00:08

Tebrik ve teşekkür ederim çalışmadınız gerçekten güzel ve anlamlı kompozisyonlar.

******

Neslihan Kahraman, 18 Aralık 2020 Saat 23:29

Sergide emeği geçen bütün hocalarımın eline emeğine sağlık bütün çalışmalar birbirinden değerli ve anlam dolu .Bu emek dolu sergide bulunmaktan gururluyum , başta atölye hocam Evren Kavukçu olmak üzere sergide emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunarım.

******

Selman atış, 18 Aralık 2020 Saat 23:14

Günümüz dünyasını içeren bu çalışmalara hayran kalmamak elde değil.Başta çok değerli atölye hocam Doç. Evren Kavukçu’nun ve diğer tüm hocalarımızın eline yüreğine sağlık kutlarım…

******

Metin YALÇIN, 18 Aralık 2020 Saat 22:42

…O ceviz dalları, o asma, o dut, Gül gül, mektup mektup büyüyen umut… S.karakoc Geleceğe sanatın umut verici yüzüne bakip gülümsememize sebep olan degerli Küratör Evren KAVUKCU Hocama ve Değerli katılımcı sanatcilara teşekkürederim.

******

Gökhan ASKAN, 18 Aralık 2020 Saat 22:39

2020 yılının yeni dünyanın şekillenmesinde etkisinin çok büyük olacağını gösteren çok güzel bir sergi emeğinize sağlık sayın hocalarım…

******

Sabri TOPDAĞI, 18 Aralık 2020 Saat 20:28

Fiziki sergilere hasret kaldığımız bu küresel salgın döneminde büyük emeklerle hazırlanmış olan serginiz; içinde bulunduğumuz zorlu koşullarda, değerli katılımcıların güzel eserleriyle çok doyurucu olmuş. Saygıdeğer hocalarıma, katılımcılara ve tüm emeği geçenlere şükranlarımı sunuyor, daha nice güzel ve başarılı eserler ve sergiler diliyorum.

******

Muhammet Hanefi Kozman, 18 Aralık 2020 Saat 16:35

Sergiye emek veren hocalarımıza ve öğrencilerimize gönül dolusu teşekkürler. Ayrıca, Prof.Dr. Orhan Taşkesen ile Doç.Dr. Selma Taşkesen hocalarımızın yazmış oldukları güzel ve duygu dolu temennileri için de ayrıca kendilerine teşekkür ediyorum. Kalemlerine ve yüreklerine sağlık.

******

Muhammet Hanefi Kozman, 18 Aralık 2020 Saat 16:23

Sergide emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.

******

Edanur, 18 Aralık 2020 Saat 14:46

Herkesin emeğine ,eline sağlık.

******

Yağmur, 18 Aralık 2020 Saat 14:41

👏🏻👏🏻👏🏻

******

Muhammed Can Kaya, 18 Aralık 2020 Saat 02:13

Öncelikle herkesin emeğine sağlık. Bu zorlu günlerde böyle bir sergiye şahit olmak gerçekten çok iyi geldi. Eserlerin hepsi birbirinden kıymetli ve değerli. Eğitim gördüğüm okuldaki hocalarımın çalışmalarını görmek çok değerli benim için. Böyle bir fırsatı bizlere verdiğiniz için tekrardan hepinizin eline emeğine sağlık.

******

Ali Osman Alakuş, 17 Aralık 2020 Saat 23:30

Kıymetli meslektaşım, değerli Evren hocam, Covid-19 ve benzeri tüm “virüs”kere rağmen küratörlüğünüzde gerçekleştirdiğiniz bu sıradışı sergiyle deneyimli sanatçılar ve genç sanatçıları buluşturmuş olmanız takdire şayan bir başarıdır. Ellerinize ve yüreğinize sağlık! Manifestosu ve sergilediğiniz eserlerle birçok genç kardeşimize Işık tutacak bu erdemli sanatsal hareketiniz ülkemizin çağdaş sanat yaklaşımına da fevkalade bir ivme kazandıracağından kuşkum yoktur. Tekrar sizi kutlarım. Prof. Dr. Ali Osman Alakuş Dicle Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı

******

%d blogcu bunu beğendi: