Sevgili mektup
Biz Yeni dünyanın içinde şu an itibari ile eski sayılan insanlarız.
Şimdide eski, biraz sonra da, daha sonra da eski . Geçmişte sana yazılan güzel sözleri söylemek istedim ama yazmadım sen onları düşün…

Ben Yeni olanın eski olduğunu ve değişmediğini söyleyeyim. Yeni hep eski olarak kalacak sevgili mektup sen de eski olarak kalacaksın. Kavgaların, hüznün, mutluluğun, çabaların, sevgin, iyiliğin ve kötülüğün kalacak, hatırlanacak eskimeyecek …

Eskiyecek şey yüzün mektuplar içine sığanlar ve sığmayanlarla kalacaksın hafızamızda bireyde, kara bir gün , bir yerde parıldayan güneş , bir yerde tan yeri , bir köşede sessiz oturan çocuk olacaksın eskimemek için her gün öldürülmen, suda boğulman , tecavüze uğraman , hayatinin gasp edilmesi gerekiyor , unutulamamak için. Yoksa bu insan oğlu kendisi dışındaki başka “şeyi” çok çabuk unutur.
Sevgili mektup sen sana yazılan aşk sözcüklerini oku ben sana dünyanın orasından burasından ölen çocukları anlatayım dinlemek isterimsin yoksa bugün, yarın ,sonraki gün Yeni azaplarla dolacak biliyorsun… Yeni olduğun için gurur mu duyacaksın, sen duy duyma ben senin Yeniliğinin yanında eskimeyen nefreti nasıl yok edeceğimizi söyleyeyim…………………………………………………. anlamadın değilmi çünkü cesaretim yoktu.

İşte bu yüzden Yeni hiç bir zaman Yeni kalmayacak eskiyecek, çürüyecek ve onu toprağa gömeceğiz. Ta ki Yeni bir Yeni gelip bizi rüzgarla savurup türlü endişelere sokup ve nihayi toprağa gömene kadar.
Hoşcakal sevgili mektup içindeki cıvıl cıvıl çocuk seslerinle. Hüzne boğulma ve artık yeni bir endişe yaşama.

02.12.2020

Metin YALÇIN

Metin Yalçın
“Yine mi?”
2020
Dijital Manipülasyon.

%d blogcu bunu beğendi: